Receptes

Krāsnī cepts cālis un dārzeņi ar dzērveņu mērci

Sastāvdaļas

Nepieciešamais
Krāsnī cepti dārzeņi un cālis:
1 Cālis cepšanai ar ābolu-dzērveņu pildījumu
1 sarkanais sīpols
4 nelieli āboli
10 kartupeļi
3 burkāni
1 pastinaks
1 tējk. medus
1 ēd.k. balzametiķis
1,5 ēd.k. eļļa
2-3 rozmarīna zari
sāls un pipari
pārkaisa ar sauju dzērveņu un nedaudz rozmarīna
Dzērveņu mērce:
100g dzērvenes
150ml karstvīns
50g ievārījuma cukurs
1 kanēļa standziņa
1 anīsa zvaigzne (pēc izvēles)

Pagatavošana

Uzkarsējiet cepeškrāsni līdz 180 grādu temperatūrai. Ja vēlaties pagatavot ar āboliem un dzērvenēm pildīto cāli vienā cepamtraukā ar dārzeņiem, vispirms izņemiet cāli no cepmmaisa un ievietojiet cepamtraukā, uzlieciet vāku un cepiet, ievērojot pagatavošanas instrukciju uz produkta iepakojuma (Tallegg pildīto cāli ar āboliem un dzērvenēm cep aptuveni 1 h 30 min).

Lai sagatavotu dārzeņus cepšanai, notīriet sīpolu un sadaliet astoņās daļās. Notīriet un sagrieziet kartupeļus, burkānus un pastinaku. 30-45 minūtes pēc cāļa ievietošanas cepeškrāsnī, pievienojiet tam dārzeņus, pārlejiet ar 1 ēd.k. eļļas un pārkaisiet ar sāli, pipariem un rozmarīna lapām. Cepiet 180 grādu temperatūrā 30-40 minūtes vai līdz dārzeņi ir kļuvuši mīksti. Pievienojiet 0,5 tējk. balzametiķa, kas samaisīts ar eļļu, medu un ābolu pusītēm. Rūpīgi samaisiet dārzeņus.

Noņemiet vāku no cepamtrauka un cepiet cāli un dārzeņus 200 grādu temperatūrā aptuveni 15 minūtes vai līdz tie ir kļuvuši zeltaini brūni. Pasniedzot, pārkaisiet ar sauju dzērveņu un nedaudz rozmarīna, ja vēlaties.

Lai pagatavotu dzērveņu mērci, ievietojiet visas sastāvdaļas nelielā katlā ar vāku un vāriet uz lēnas uguns aptuveni 15 minūtes. Periodiski maisiet un nenoņemiet vāku, jo dzērvenes sāk sprakstēt. Atdzesējiet mērci un baudiet to, pievienojot krāsnī ceptiem dārzeņiem un cālim!

 

Recepte un attēls: Britt Paju