Broileru audzēšanas apstākļi

1) Izcilas šķirnes īpašības

Tallegg fermās audzē pasaulē populārāko broileru šķirni – Ross 308. Šī ir īpaši radīta gaļas putnu šķirne, kas tiek augstu vērtēta tiešī stiprās veselības dēļ. Ja salīdzinām fotogrāfijas, kurās attēlotas mūsdienu broileru fermas un vistu fermas pagājušā gadsimta vidū, uzreiz varam pamanīt, ka šodien putni ir daudz lielāki. Tas nav īpaša nobarošanas režīma vai augšanas hormonu lietošanas rezultāts, kā mēdz kļūdaini uzskatīt. Atšķirību pamatā ir mūsdienīgu broileru šķirņu attīstība. Šodien putniem ir blīvāka ķermeņa uzbūve, spēcīgākas kājas, kas spēj noturēt lielāku svaru. Tāpēc putni joprojām var brīvi staigāt, kā tiem tīk.

2) Barība

Tā kā uzturam ir būtiska ietekme uz putnu veselību un, līdz ar to, uz gala produktu, kas nonāk uz patērētāja galda, vistu ēdienkartei jābūt sabalansētai, kvalitatīvai un jāsatur visas nepieciešamās uzturvielas. Var pat teikt, ka putnu barošanai jānotiek saskaņā ar zinātniskajiem pētījumiem. Selekcijas uzņēmumi un pētniecības institūti sniedz detalizēti izstrādātus ieteikumus, kādam jābūt uzturvielu saturam barībā dažādos putna vecuma posmos. Putnu vecumam atbilstoša, kvalitatīva, sabalansēta barība ir priekšnoteikums tam, lai putniem nerastos veselības problēmas. Broileru barību Tallegg ražo sev piederošā rūpnīcā, un lielāko barības daļu veido labība no vietējo zemnieku saimniecībām. Tā kā putniem patīk knābāt graudus, kombinētajai barībai pievieno veselus kviešu graudus. Mūsu putnu ēdienkartē pilnīgi noteikti nav antibiotiku vai augšanas hormonu, jo hormonu lietošana lopu un mājputnu augšanas stimulēšanai Eiropas Savienībā ir stingri aizliegta. Arī uzturā aizliegts lietot tādu mājlopu un putnu gaļu, kuri saņēmuši augšanas hormonus.

3) Dzīves apstākļi

Tāpat kā barībai, arī  putnu dzīves apstākļiem jāatbilst noteiktām un stingrām prasībām. Gaļas putnu šķirnes netiek turētas šauros sprostos. Putni dzīvo plašās telpās, kur var brīvi pastaigāties, izvēcināt spārnus un socializēties ar citām vistām. Tallegg putniem vienmēr pieejams tīrs dzeramais ūdens un kvalitatīva graudu barība. Tallegg putnu novietnēs iekštelpu klimatu un barības padevi kontrolē viedās automātiskās sistēmas. Klimatiskās ierīces nodrošina putnu attīstībai un augšanai nepieciešamo temperatūru, mitrumu un ventilāciju, bet barība un ūdens automātiski nonāk barības un dzēriena traukos. 

4) Miegs

Putnu novietnēs uzstādītais automātiskais miega režīms nodrošina apstākļus, lai 6 stundas diennaktī vistas varētu netraucēti atpūsties.